LIVOLO Catamaran Cup 2021 za nami!

Regaty LIVOLO Cup 2021 już za nami! Kto nie był niech żałuje 🙂

W dniach 4-5 września odbyły się regaty w Mechelinkach – dziękujemy Stowarzyszeniu Port Mechelinki za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i super organizacje! Na regatach stawiło się ponad 30 załóg w klasach Hobie Cat 16 i 14 oraz pierwszy raz w klasie Open z przelicznikiem TEXEL – cieszymy się, że z naszym udziałem. W naszej klasie startowały katamarany Nacra F20, Exploder Scorpion F18, A-cat oraz Starlight (wł. konstrukcja).

Pierwszy dzień regat przywitał nas wiatrem od 8 do 12-13 węzłów i małą falą. Komisja regatowa przeprowadziła 4 zaplanowane wyścigi. My jako klasa Open mieliśmy 3 okrążenia (także sporo manewróki;)) a HC 16 i 14 dwa. Po pierwszym dniu na remisie punktowym znaleźli się Kuba i Ania Bączek (Nacra F20) z Krzysztofem Bassakiem i Piotrem Sicińskim – zajumjącymi odpowiednia 1 i 2 miejsce. Na 3 miejscu uplasował się Jakub Drobczyk i Marcin Hałat (Nacra F20).

Drugi dzień nie zapowiadał się zbyt wietrznie. Rano dużo cieplej, piękna pogoda i zmienny co do kierunku wiatr. Ale około 12 udało się wyjść na wodę i Komisja regatowa przeprowadziła sprawnie dwa wyścigi. Tym razem mieliśmy wydłużoną trasę (górna boja nawietrzna wyżej w stosunku do HC) i dwa okrążenia. Wiatr od 7 do 11-12 węzłów z krótką małą falą. Oba wyścigi wygrała załoga Kuba i Ania walcząc z  Krzysztofem i Piotrem. Na trzecim Jakub Drobczyk z Marcinem Hałatem – tak też wyglądało finalnie podium.

Dziękujemy wszystkim i mamy nadzieję do zobaczenia za rok w dużo większej frekwencji – klasa Open daje możliwość ścigania się wszystkim katamaranom razem dzięki przelicznikowi TEXEL.

Pełne wyniki tutaj.

 

Jeśli CIę to interesuje to udostępnij!