Koniec sezonu 2021

W sobotę 2 października odbyły się ostatnie regaty w tym sezonie zaliczane do Pucharu Polski Południowej Katamaranów. Na starcie stanęły załogi z grupy Katamarany Południe oraz dwie z Jacht Klubu Opolskiego. Start do pierwszego wyścigu (długiego – klub – zapora – klub ok. 15km) zaplanowany był na godz. 11:00. Z uwagi na bardzo mocne porywy wiatru start przesunięto na godz. 12:30.

Długi wyścig obfitował w zmiany prowadzeń, wywrotki i zatrzymania przez nurkowania dziobami aż pod przednią belkę. Kierunek wiatru w stronę zapory – półwiatr. Wiatr 4-5B. W szkwałach, katamarany pędzące z prędkościami 16-19 węzłów wciskane były pod wodę. Na genakerze nie dało się płynąć z uwagi na kierunek wiatru. Line honours – czyli pierwsze miejsce w tym wyścigu przypadło Kubie i Ani Bączek na Nacrze 20, dosłownie kilka sekund przed Robertem Adamczykiem i Bartkiem Szymikiem na Tornado. 1,5 minuty za nimi wpłynęły dwa Topcaty K1 i to one po przeliczniku zajęły miejsca 1 i 2.

Po długim wyścigu rozegrane zostały jeszcze 3 wyścigi góra – dół. Wiatr był już słabszy ale momentami szkwalisty – nie obyło się bez wywrotek i tutaj 🙂 3 krótkie wyścigi wygrała załoga Kuba i Ania Bączek. Za nimi meldowały się Topcaty – Wojtek Mandela z Mariuszem Łapotem i Jurek Stefaniak z Grzegorzem Mandelą.

Tak też wyglądało podium.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia za rok!

Dziękujemy Jacht Klubowi PTTK za przyjęcie nas, organizację regat i bardzo pyszny poczęstunek po 🙂

 

Pełne wyniki tutaj 

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski Południowej Katamaranów pełna tutaj

 

Jeśli CIę to interesuje to udostępnij!