II PPPK 2019 – Regaty w Turawie – relacja

Druga runda PPPK 2019 odbyła się w ubiegły weekend 18-19.05 w Turawie i była połączona z Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski Katamaranów TOPCAT, Catamaran Cup 2019 w klasach TOPCAT oraz Katamaran Open.
Na Turawie Sobota okazała się jedynym wietrznym dniem. Obok załóg z Polski stanęły załogi z Niemiec, Szwajcarii, Węgier i Holandii. Rozegrano cztery wyścigi przy zmiennym i trudnym wietrze od 1 do 4B. Pierwszy bieg klasy Katamaran Open wygrał Kamil i Jan Pardel, pozostałe trzy – Kuba i Ania Bączek. W bratobójczej walce o 2. miejsce na podium jednym punktem wygrała załoga Tomasz i Dominika Pardel.
Wieczorem zawodnicy i fani żeglarstwa mogli posłuchać koncertu oraz integrować się przy wspaniale zorganizowanej imprezie. Niedziela przywitała wszystkich słońcem, 25 st. C i… plażową pogodą. Po długim oczekiwaniu na wiatr, sędziowie, zdecydowali o odwołaniu wyścigów w drugim dniu.
W kategorii katamarany open – które wchodzą w cykl Pucharu Polski Południowej Katamaranów wygrała załoga Kuba i Ania Bączek (Nacra F20). Drugie miejsce zajęła załoga Tomasz i Dominika Pardel (Nacra F18 Infusion) a trzecie Kamil i Jan Pardel (Nacra Inter 20).
Gratulacje dla organizatorów za świetnie zorganizowane regaty na wodzie i na lądzie. Nie dziwi fakt, iż doceniono te starania i przyznano Jacht Klubowi Opolskiemu i ekipie Topcat Team organizację Mistrzostw Świata Topcat 2020.

Pełne wyniki tutaj.

Jeśli CIę to interesuje to udostępnij!